Ukrajinské drony zaútočily na ruskou ocelárnu v nočním náletu, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Skupina ukrajinských bezpilotních letounů zaútočila na ruský ocelářský podnik Novolipetsk Steel’s v časných ranních hodinách v neděli. Podle vyjádření mluvčího společnosti nedošlo k žádnému závažnému poškození, pouze k nutnosti dodatečných svářečských prací, píše deník Yahoo.

Igor Artamonov, guvernér oblasti Lipeck v západním Rusku, kde se ocelárna nachází, oznámil, že nad továrnou bylo sestřeleno devět dronů. Kyjev se k těmto útokům oficiálně nevyjadřuje, ale tvrdí, že napadená zařízení podporují ruské válečné úsilí na Ukrajině a jsou proto považována za legitimní vojenské cíle, informuje deník Ukrainska pravda.

Ocelárna popírá jakoukoliv spolupráci s ministerstvem obrany a zdůrazňuje, že jejich ruské provozy nejsou schopny produkovat vojenskou ocel a nedodávají armádě.

Ruské ministerstvo obrany informovalo o zničení 36 ukrajinských dronů, které byly v noci vypuštěny na několik jihozápadních ruských regionů, včetně Lipecka. Ministerstvo také oznámilo obsazení vesnic Spirne a Novooleksandrivka ve východoukrajinské Doněcké oblasti ruskými silami, což je nejnovější z řady postupných územních nároků.

Zdroj: Yahoo, Ukrainska pravda