Ukrajinská rozvědka zveřejnila video zničení ruského motorového člunu na Krymu

Přidat na Seznam.cz

Obranná rozvědka Ukrajiny (DIU) potvrdila, že v noci na 6. května provedla speciální operaci na dočasně okupovaném Krymu, během níž byl zničen ruský motorový člun.

„Rychlý člun s ruskými útočníky byl zničen pomocí úderného hladinového plavidla Magura V5 bez posádky v důsledku operace jednotky speciálních sil Skupiny 13 obranného zpravodajství Ukrajiny. Úspěšná mise v zátoce Vuzka na dočasně okupovaném Krymu byla umožněna díky podpoře platformy United24,“ stojí ve zprávě rozvědky.

DIU konstatuje, že vzhledem k tomu, že obavy z ukrajinských útoků nutí Rusy držet velká plavidla Černomořské flotily co nejdále od poloostrova, pokračují bojové operace proti ruským rychlým manévrovatelným vojenským plavidlům, která zůstávají nelegálně v ukrajinských teritoriálních vodách u pobřeží Krymu, uvádí Ukrajinska Pravda.

Po dlouhé přestávce na Krymu si ruští vojáci stěžovali na útok námořního dronu. Ruští útočníci tvrdí, že v noci na dnešek u západního pobřeží poloostrova údajně zničili až 5 bezpilotních člunů, které podle nich patří ozbrojeným silám Ukrajiny, píše deník RBC-Ukraine.

Ruské lodě Cezar Kunikov, Ivanovec, Sergej Kotov, Akula a Serna již byly zničeny pomocí úderných hladinových plavidel Magura V5 bez posádky a poškozena byla také loď Ivan Churs.

Zdroj: RBC-Ukraine, Ukrajinska Pravda