Ukrajinská rozvědka odhalila zásadní slabinu ruské armády. Týká se bombardování civilních cílů a infrastruktury

Přidat na Seznam.cz

V noci na čtvrtek 9. března odpálili Rusové 84 raket a provedli 12 náletů na území Ukrajiny, uvedl Generální štáb Ozbrojených sil Ukrajiny. Odhaduje se, že tento útok stál Ruskou federaci 500-600 milionů dolarů, což je v přepočtu 11-13 miliard korun.

Byl to rozsáhlý a velice drahý útok. A to je jednou z největších slabin ruské armády, uvedl zástupce Hlavního zpravodajského ředitelství Ministerstva obrany Ukrajiny Andrij Jusov.

„Rusové měsíc shromažďovali síly a to, co mohli během tohoto měsíce vyrobit, bylo tento týden použito proti Ukrajině,“ uvedl Jusov, jak informovala o agentura Unian.

Naznačil tak, že na tak rozsáhlý útok se museli Rusové připravovat celý měsíc. To je největší slabina ruské armády, aspoň co se týče její schopnosti pustošit pomocí raketového arzenálu. Podobné vzdušné útoky stojí hodně peněz a trvá dlouho, než se vše potřebné k takovému útoku nachystá. Nyní Ukrajinci ví, že mají minimálně několik týdnů čas, než dojde k dalšímu velkoplošnému raketovému úderu.

Poznamenal také, že intenzita hromadných raketových salv, ke kterým docházelo hlavně v prvních měsících invaze, už dnes nehrozí a Rusko pravděpodobně tuto intenzitu v blízké době nebude schopno ovlivnit.

Zdroje: Generální štáb Ozbrojených sil Ukrajiny, Unian