Ukrajinská obrana zablokovala ruské útočné skupiny v Krasnohorivce

Přidat na Seznam.cz

Rusům se podařilo proniknout do města Krasnohorivka v Doněcké oblasti. Ukrajinské obranné síly je však zablokovaly, tvrdí mluvčí Chortycké operační a strategické skupiny Nazar Vološyn.

Ruské síly vstoupily do Krasnohorivky v malých útočných skupinách a usadily se na území místní továrny, uvádí server RBC-Ukrajina.

,,Díky úsilí našich jednotek, zejména 59. brigády, byl nepřítel zablokován a stále tam je,“ zhodnotil situaci Vološyn.

Nepřátelské skupiny jsou v současné době odříznuty od dodávek munice. Vološyn vyloučil, že by bylo město dobyto ruskými silami. Ukrajinští obránci mají město pod svou kontrolou, včetně jeho okraje. Jen za poslední den se ukrajinským silám podařilo zničit asi 30 nepřátel, kteří se snažili dostat ke Krasnohorivce.

Rusové své útoky soustředí také u vesnice Netaylove a snaží se zaútočit také na východní část Pervomajske. Opět používají taktiku malých skupin, přecházejí zde do protiútoku, ale ukrajinští vojáci je odráží.

Zdroj: ISW (www.understandingwar.org)

Situace na frontě

Podle deníku Ukrajinska Pravda je nejkritičtější situace ve směru na Avdijivku, kde se Rusům podařilo získat 10-12 kilometrů území. Ve směru Novopavlivka (Marjinka) Rusové obsadili Novomychajlivku. Ve směru na Bachmut se ruské síly přiblížili k východnímu okraji města Časiv Jar, které je pro ně důležité vzhledem ke své výhodné poloze. Odtud totiž mohou dále pokračovat na Kramatorsk.

Zdroj: RBC-Ukrajina, Ukrajinska Pravda