Ukrajinská armáda zasáhla Rusy uvízlé v továrně ve Vovčansku. Záběry ukazují přesné údery na nepřátelské pozice

Přidat na Seznam.cz

Ve Vovčansku dochází i nadále k tvrdým bojům, ukrajinské jednotky se neustále snaží neutralizovat nepřátelské pozice. Ruské jednotky zde jsou uvězněny v místní továrně, uvádí server Militarnyj.

Operativní zpravodajství zveřejnilo záběry, jak ukrajinské letectvo zaútočilo na ruské pozice v továrně ve Vovčansku. Video ukazuje přesné výbuchy na poměrně malé ploše, což svědčí o použití přesně naváděné munice.

Nebylo uvedeno, jaká munice byla přesně použita. Dle záběrů však může jít o bomby o hmotnosti až 227 kg. Letecké pumy jsou vysoce účinné a umožňují přesné zaměření. Ukrajinské letectvo v současné době používá pumy JDAM/ER a SDB a také francouzské AASM (Hammer). Kromě toho jsou v testování ukrajinské verze vlastní řízené bomby dlouhého doletu JDAM-ER, podotkl server Militarnyj.

Současná situace ve Vovčansku

Server CNN informoval, že ukrajinské jednotky se snaží izolovat ruské jednotky, zatímco okolo Vovčansku dochází k tvrdým bojům. Ruští vojáci jsou zaseklí v továrně na kamenivo nacházející se na severním okraji Vovčansku. Přesto je však situace pod kontrolou ukrajinské armády.

,,Naši hoši neztrácejí své pozice, občas vedou úspěšné útoky, osvobozují pozice a zatlačují nepřítele zpět,“ popsal situaci jeden z ukrajinských velitelů jednotky v nedělním příspěvku na kanálu Telegram.

Zásobování Rusů vojenskými dodávkami je v oblasti obtížné, podle DeepState jim mají vodu a jídlo dodávat drony. Ruský vojenský blogger popsal boje v oblasti jako „nelítostné“.

Navzdory tomu ruské ministerstvo v neděli prohlásilo, že ruské jednotky v oblasti zlepšily svou situaci podél frontové linie a porazily živou sílu a vybavení ukrajinských jednotek v oblastech Vovčansk, Synelnykove a Vovchanski Khutory.

Zdroj: Militarnyj, CNN