Ukrajinská armáda ukazuje záběry zničeného města Časiv Jar v Doněcké oblasti

Přidat na Seznam.cz

Vojáci útočného praporu ozbrojených sil Ukrajiny, operující na jedné z východních front, ukázali záběry zničeného Časiv Jaru, natočené v dubnu 2024. 

Na záběrech je vidět kostel a dětské hřiště zničené ruskými útoky, píše deník Ukrainska Pravda.

Na záběrech z dronu je také vidět zničené město s téměř žádnými zachovalými budovami. V blízkosti domů jsou krátery po ruských střelách a raketách a pokácené stromy. Na okrajích města stoupá dým.

Vrchní velitel Oleksandr Syrskyj uvedl, že Rusko soustředí své úsilí na prolomení obrany západně od Bachmutu, zmocnění se Časiv Jaru a vytvoření podmínek pro další postup směrem k ke Kramatorsku. Řekl, že Rusko chce dobýt Časiv Jar do 9. května.

Po ztrátě některých pozic na frontě Časiv Jar v Doněcké oblasti, kde od počátku roku 2024 probíhají těžké boje, zahájila 67. samostatná mechanizovaná brigáda Dobrovolného ukrajinského sboru kontroly a přesuny vojáků, kteří byli páteří jednotky, píše portál Uazmi.

Nedostatek systémů protivzdušné obrany se stal důvodem zintenzivnění útoků ruských leteckých bomb na frontové oblasti a může se stát rozhodujícím faktorem při dobytí města. Od 5. dubna 2024 má zatím město plně pod kontrolou ukrajinská armáda.

Zdroj: Ukrainska Pravda, Uazmi.