Ukrajincům se povedl důležitý protiútok v Bachmutu, aby si zajistili zásobování. Ruské síly ztrácí tempo, uvádí britská rozvědka

Přidat na Seznam.cz

Už několik měsíců trvají tvrdé boje o město Bachmut v Doněcké oblasti. Podle agentury Unian i nadále hrozí obklíčení města ruskými vojáky ze severu a jihu. Tlak ruských sil ale polevuje, uvádí britská rozvědka prostřednictvím Ministerstva obrany Spojeného království.

V uplynulých dnech zahájily ukrajinské síly protiútok západně od města Bachmut. Britská rozvědka se domnívá, že ukrajinská akce zmírní tlak na ohroženou zásobovací trasu H-32, bez které se ukrajinští obránci v Bachmutu neobejdou.

Dále souhrn udává, že boje i nadále pokračují v centru města a i když se Ukrajincům podařil jejich husarský kousek, během kterého zachránili zásobovací trasu, tak jim pořád hrozí, že je Rusové obklíčí ze severu a jihu.

Podle informací rozvědky však Rusové ztrácí své tempo, které nedávno získali. Částečně proto, že některé jednotky ruských vojáků byly přesunuty do jiných sektorů. To může naznačovat ruskou snahu o změnu taktiky, nebo snížení priority na získání doněckého města.

Zdroje: Unian, Ministerstvo obrany Spojeného království