Ukrajinci zveřejnili záběry z bitvy o Vovčansk

Přidat na Seznam.cz

Na internetu se objevilo video, které ukazuje fragmenty bitvy mezi ukrajinskými vojáky a okupanty v soukromé budově ve městě Vovčansk v Charkovské oblasti, píše portál Censor.

Ukrajinští vojáci zdůrazňují, že boj o město v Charkovském sektoru se ani na chvíli nezastaví.

Rusové chtějí převzít kontrolu nad Vovčanskem, ale obranné síly kladou silný odpor, uvádí deník Ukrajinska Pravda. Ruské síly se snaží získat oporu v budovách, ale vojáci útočného pluku Tsunami brigády Liut Národní policie jim v tom brání. Ukrajinští vojáci vyhánějí Rusy a provádějí vyklízecí operace od dveří ke dveřím.

,,Během jedné z bojových misí naši bojovníci spatřili okupanty v jedné z místností a okamžitě zahájili palbu,“ uvedla ukrajinská jednotka.

30. května vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil generálplukovník Oleksandr Syrskyj poznamenal, že Rusové pokračují v hromadění svých vojsk v hlavním útočném prostoru na ose Strilecha-Lyptsi a v oblasti Vovčanska nasazením dalších pluků a brigád z jiných oblastí a cvičišť.

Podle vrchního velitele jsou tyto síly v současné době nedostatečné pro plnohodnotnou ofenzívu a průlom ukrajinské obrany na Charkovské frontě.

Zdroj: Censor, Ukrajinska Pravda