Ukrajinci zničili ruský raketomet Grad i s posádkou. Záběry ukazují mohutnou explozi

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinské armádě se podařilo za pomoci FPV dronů zničit další ruskou techniku, kterou objevili v Doněcké oblasti, informuje server Militarnyj.

V Doněckém sektoru Pokrovske operátoři dronů s názvem „Muramasa“ ze 109. samostatné brigády zničili ruský raketomet Grad MRL i s posádkou. Ukrajinské ministerstvo přineslo video z akce s informací, že se ruské posádce podařilo provést jen několik výstřelů, než byl celý zlikvidován. Poté stačil jeden ukrajinský úder dronem a veškerá munice raketometu BM-21 Grad MRL explodovala. Výbuch byl přitom vidět z dálky.

 ,,Záběry ukazují, že po explozi z MRL Grad nezbylo nic, byl roztrhán a rozdělen na molekuly. Můžeme se jen dohadovat, kolik životů bylo zachráněno díky jednomu dronu,“ dodala skupina operátorů dronů na sociální síti.

Zlikvidovaný BM-21 Grad populární na sociálních sítích

BM-21 Grad (v doslovném překladu krupobití) je raketovým systémem s vícenásobným odpalováním (s názvem MLRS), který je namontovaný na nákladním automobilu. Loni v prosinci došlo k detonaci munice tohoto ruského komplexu po ukrajinském úderu. Na sociálních sítích kolovalo populární video, ve kterém voják natáčí jeho zbytky. Systém byl tak zdevastován, že jej uživatelé přirovnávali k podivné květině nebo uměleckému dílu, informoval server Newsweek.

Zdroj: Militarnyj, Newsweek