Ukrajinci zničili ruský muniční sklad v Luhanské oblasti poblíž ruských hranic

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinská armáda se zaměřila na ruský muniční sklad v obsazené osadě Sorokyne v Luhanské oblasti, píše deník Ukrajinska Pravda.

„V okupovaném Sorokyne (Krasnodon) explodoval muniční sklad. Jedná se o třetí mimořádnou událost v týlu ruských sil v Luhanské oblasti v tomto týdnu. Jejich armáda se možná nějakou dobu obejde bez zásob pohonných hmot, ale munici, která dnes v Sorokyne velmi jasně hořela, nepřítel spotřebuje poměrně rychle. Bude trvat dlouho, než se ji podaří nashromáždit někde jinde než na frontové linii. Útočníci se domnívali, že tento sklad je spolehlivý, protože je umístěn poblíž hranic Ruské federace, asi 130 kilometrů od bojové linie. Ale i tam došlo k výbuchu. Ruská armáda v této oblasti má nyní omezené zásoby munice, což bude mít pravděpodobně dopad na její útočné aktivity,“ uvedl Artem Lysohor, vedoucí vojenské správy Luhanské oblasti.

Očití svědci zveřejnili na sociálních sítích videa rozsáhlého požáru a silných výbuchů. Ozbrojené síly Ukrajiny zasáhly důležitý cíl ruských útočníků dalekonosnými zbraněmi, uvádí portál Militarnyi.

Je pravděpodobné, že se jednalo o rakety, ale není známo, jaký typ byl použit. Mohly to být střely s plochou dráhou letu Storm Shadow/SCALP EG nebo taktické balistické střely ATACMS. Nejedná se o první úder v týlu Rusů v okupované Luhanské oblasti v poslední době.

Zdroj: Ukrajinska Pravda, Militarnyi