Ukrajinci zaútočili na sklad dronů Šáhid

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinští obránci v noci z 20. na 21. června zasáhli místa, kde byly uskladněné a připravené k použití ruské drony Šáhid.

,,V noci na dnešek ukrajinské obranné síly úspěšně zasáhly objekty používané pro skladování a přípravu bezpilotních letounů Šáhid-136/Geran-2, jakož i výcvikové budovy a velitelská a komunikační stanoviště těchto bezpilotních letounů nacházející se v Krasnodarském kraji,“ oznámil Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny.

Uvádí se, že v důsledku bojové operace bylo zaznamenáno několik výbuchů a požár s následnou explozí, píše deník Ukrajinska Pravda.

Ukrajinské obranné síly také v noci zaútočily pomocí dronů na čtyři ruské ropné rafinérie a zasáhly radarové stanice a centra elektronického průzkumu v ruské Brjanské oblasti a na Krymu.

Tyto čtyři ropné rafinérie jsou klíčové závody v jižním okrese Ruské federace, které vyrábějí zejména topný olej pro lodě Černomořské flotily, píše portál Censor. Poškození těchto rafinérií výrazně zkomplikuje logistiku dodávek topného oleje, který bude dražší a časově náročnější, protože bude muset být dodáván z jiných rafinérií. 

Zdroj: Ukrajinska Pravda, Censor