Ukrajinci zastavili postup ruské útočné jednotky. Zemi pokryli mrtví Rusové i ranění, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Členové 1. praporu námořní pěchoty 36. samostatné brigády zveřejnili záběry z likvidace ruské útočné jednotky. Na hlavy Rusů pršely granáty.

Rusové se pokusili postoupit hlouběji do nitra ukrajinského území. Vybrali si řídký porost, ve kterém si na své cestě vyhloubili několik provizorních, mělkých jam, ve kterých se chtěli schovat před nepřátelskou palbou.

Proti nim však zakročili operátoři dronů z 36. samostatné brigády. Na hlavy Rusů padaly granáty. Netrvalo dlouho a země byla pokrytá krátery, černými fleky po explozích a ruskými těly. Někteří Rusové zasažení explozemi se snažili ještě odplazit pryč, jiní zůstávali nehybní.

Nahrávka ukazuje mrtvé, raněné i takové, kteří doufají, že když zůstanou nehybní, tak uniknou smrtícím zásilkám bezpilotních letounů. To se jim však nedaří, záběry ukazují, jak jednoho Rusa, který si hrál na mrtvého brouka, zasáhl granát.

„Bombardování 1. samostatného praporu námořní pěchoty, 36. samostatná brigáda ve směru na Avdiivku,“ okomentoval zásah Ukrajinců válečný zpravodaj Sergio, který se zabývá situací na Ukrajině.

Obrovské ztráty

Zasažení Rusové se stanou součástí statistiky, kterou pravidelně zveřejňuje Ministerstvo obrany Ukrajiny. Ponurá čísla ukazují, že Rusové ztratili od začátku konfliktu do 3. května už 191 940 vojáků.

Kromě toho Ukrajinci zničili nebo získali 3702 tanků, 7199 obrněných transportérů a 544 raketových systémů. Statistiku však nejde ověřit z veřejně dostupných a nezávislých zdrojů. Obě strany konfliktu totiž žárlivě střeží údaje o svých ztrátách – jde o důležité strategické informace, které by mohly pomoct jejich protivníkům.

Zdroje: 36. samostatná brigáda Ozbrojených sil Ukrajiny, Sergio, Ministerstvo obrany Ukrajiny