Ukrajinci zasáhli ruské vojenské velitelství v centru okupovaného Melitopolu. Město zastínil široký oblak kouře

Přidat na Seznam.cz

Nebe nad Rusy okupovaným Meliotopolem zastínil široký oblak kouře. Dým jde vidět na vzdálenost několika kilometrů, informoval válečný zpravodaj Tendar na Twitteru.

Příspěvek je doplněn několika nahrávkami místních obyvatel, které byly nahrány na sociální sítě. Ve videích lze slyšet hlasité rány od výbuchů způsobených ukrajinskými ozbrojenými silami, které se k útoku přiznaly.

„Kolem 7:00 Ukrajinské ozbrojené síly úspěšně zasáhly velitelský štáb Rusů v oblasti dočasně okupovaného Melitopolu. Sláva Ozbrojeným silám Ukrajiny!“ pochlubili se samotní Ukrajinci na oficiálním telegramovém profilu StratComu.

Melitopol je pro ruské okupační síly nepostradatelným logistickým uzlem, jedná se o jeden z nejdůležitějších strategických bodů, kteří Rusové na Ukrajině ovládají.

Městem prochází železniční trať mezinárodního významu a samotné metropoli se přezdívá „Brána na Krym“. Právě tímto městem před ruským zabráním Krymu v roce 2014 projíždělo 80 procent osobních vlaků směřujících na Krym, v létě tudy projelo 45 tisíc vozidel denně.

Zdroje: Tendar, StratCom, Wikipedia