Ukrajinci zasáhli na Krymu dvě radarové stanice

Přidat na Seznam.cz

Při nočním útoku dronů na vojenské objekty na okupovaném Krymu byly poškozeny dvě ruské radarové stanice. Jeden ruský voják byl zraněn, informuje deník RBC-Ukraine.

„Dva radary byly lehce poškozeny v důsledku nočního útoku dronů na vojenskou jednotku ve vesnici Mysove v Leninském okrese na Krymu,“ stojí ve zprávě kanálu ASTRA na Telegramu.

Podle představitelů ruského ministerstva obrany bylo nad Krymem zničeno 11 dronů, ale soudě podle satelitního sledování se některým z nich ještě podařilo dosáhnout svých cílů.

Radary byly rozmístěny na území přírodní rezervace Kazantyp, kde jsou podle satelitních snímků z roku 2020 speciálně připravené pozice pro jejich rozmístění. Kromě toho služba detekce požárů Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) ukazuje přítomnost požáru na pozicích pro radarové stanice.

Samohybné radarové stanice, které měly detekovat vzdušné cíle v rámci zabezpečení Kerčského mostu a poskytovat včasné varování pro systémy protivzdušné obrany na dočasně okupovaném Krymu, byly poškozeny, uvádí portál Militarnyi. Existuje také možnost, že mohly být zasaženy radarové stanice raketového systému země-vzduch S-300/400.

Zdroj: RBC-Ukraine, Militarnyi