Ukrajinci zasáhli dronem vozidlo BMP-3. Věž po výbuchu vystřelila několik metrů do vzduchu

Přidat na Seznam.cz

Další den, další útok kamikadze dronem zaměřený na Rusy. Tentokrát posádka ruského bojového vozidla pěchoty BMP-3, které bylo zasaženo dronem s výbušninou, nemůže mluvit o štěstí. Záběry z incidentu, který se odehrál v Záporožské oblasti, zveřejnila na internetu 65. mechanizovaná brigáda ukrajinské armády.

Válka, která trvá již více než rok a půl, nás na určité záběry zvykla. Věž ruského obrněného vozidla vyvrácená silou a vymrštěná několik metrů do vzduchu je jedním z takových pohledů. Nejčastěji se však jedná o tanky T-80 a T-90, méně často o bojová vozidla pěchoty, která se dodávají i ve variantách s výzbrojí umístěnou na střeše. Tentokrát to však bylo vozidlo BMP-3, které se stalo cílem ukrajinských operátorů dronů.

Záběry z příprav na útok, zásahu a drtivé exploze vozidla zveřejnila na internetu 65. mechanizovaná brigáda ukrajinské armády.

BMP-3 je pásové bojové vozidlo pěchoty. Toto konstrukční provedení ve verzi BMP-2 se začalo vyrábět pro Sovětský svaz. Vozidlo je schopno vyvinout rychlost 70 km/h. BMP-3 je vyzbrojeno kanónem 2A70 (ráže 100 mm) a 2A72 (ráže 30 mm), dále dvěma kulomety a protitankovým kompletem.

Zdroj: 65. mechanizovaná brigáda ukrajinské armády, OSINTtechnical