Ukrajinci v bojovém vozidle M2 Bradley sestřelili ruský FPV dron, ukazují unikátní záběry

Přidat na Seznam.cz

Jedinečné záběry přináší ukrajinská 47. samostatná mechanizovaná brigáda. Posádka bojového vozu pěchoty M2 Bradley americké výroby dokázala sestřelit ruský FPV dron, uvádí server UNIAN.

Brigáda zveřejnila záběry z akce na sociálních sítích. Ukrajinští vojáci měli náskok a nedovolili ruským okupantům, aby zasáhli bojové vozidlo. Pomocí kanónu ráže 25 mm zaútočili na ruský FPV dron a sestřelili jej.

Podle webu Defense Express je to vůbec poprvé, co bylo zaznamenáno zničení nepřátelského dronu z vozidla Bradley. Tento úkol vyžaduje vysokou úroveň dovedností jeho posádky.

Rusko zvyšuje aktivitu FPV dronů

Jak bylo ukrajinskou brigádou poznamenáno, ve směru na Pokrovsk se to jen hemží nepřátelskými bezpilotními letouny. Rusové jich denně vypouštějí více než sto, a to pouze v oblasti, kde působí 47. samostatná mechanizovaná brigáda.

,,Takovou aktivitu pozorujeme již měsíc. Bojovníci naší brigády dělají vše, co je v jejich silách, aby zadrželi obrovskou invazi okupantů,“ dodala brigáda ve svém prohlášení.

Ukrajinská armáda se proto snaží hledat další možnosti, jak bojovat proti nepřátelským FPV dronům. A to jak ukrytím před hrozbou, tak i jejich přímým zničením.

Ochrana proti FPV dronům

Server Defense Express informuje, že v zahraničí nabízejí svým zákazníkům ochranu proti FPV dronům. Jde o brokovnice se specializovanou municí ALDA, kulomety nebo automatické granátomety se vzduchem detonovanou municí.

Zdroj: UNIAN, Defense Express