Ukrajinci udeřili na Krymu na ruské protiletadlové divize S-400 a S-300

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinská armáda si může připsat další úspěšný úder na ruská zařízení. Na okupovaném Krymu došlo k zasažení tří ruských protiletadlových divizí, uvádí deník Ukrajinska Pravda.

,,V noci obranné síly Ukrajiny úspěšně zasáhly jednu protiletadlovou raketovou divizi S-400 okupantů v oblasti Džankoj a také dvě nepřátelské protiletadlové raketové divize S-300 u Čornomorsku a Jevpatorie,“ uvedl ukrajinský generální štáb na sociální síti.

Podle informací armády došlo díky úspěšné bojové práci ukrajinských obránců ke značné ztrátě u ruských okupantů. Podle dalších informací se Rusům nepodařilo zachytit žádnou ze střel vypálených ukrajinskými silami. Údery ukrajinských raketometů způsobily, že došlo k okamžitému zastavení provozu radarů komplexů S-300 a S-400.

Rusko ukrývá systémy S-300 na Krymu

Server Ukranews nedávno uvedl, že obyvatelé Sevastopolu na okupovaném poloostrově Krym si stěžují na ruské manévry. Rusové zde umisťují odpalovací zařízení raket S-300 nedaleko obytných čtvrtí. Tyto komplexy se údajně nacházely mezi soukromými domy na 7. kilometru dálnice Balaklava. Přitom ukrajinští partyzáni informovali, že tento systém protivzdušné obrany byl kdysi umístěn na výšině Hirnycha vzdálené 10 km od dálnice Balaklava. U místních obyvatel panují obavy z možných útoků, protože systémy protivzdušné obrany jsou legitimním vojenským cílem.

Zdroj: Ukrajinska Pravda, Ukranews