Ukrajinci si připisují další velký úspěch. Zničili ruský tank T-80 při přesném útoku dronu, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinské ozbrojené síly zveřejnily videozáznam, na němž je zachycen přesný útok dronu, který účinně zničil ruský tank T-80. Podle expertů se tak jedná o další velký úspěch, který si ukrajinská armáda může připsat na svůj účet.

Podle oznámení Generálního štábu ukrajinských ozbrojených sil došlo ke zničení ruského tanku T-80 ve směru na Kupjansk, což je oblast rozkládající se na severovýchodě Charkovské oblasti na Ukrajině, píše deník Newsweek. Operaci provedla 92. samostatná mechanizovaná brigáda ukrajinské armády s podporou Armády dronů, což je státem spuštěný ukrajinský projekt zaměřený na systematické pořizování bezpilotních prostředků (UAV).

Na sdíleném videu generálního štábu je zobrazen sled událostí zahrnující zaměřený tank. Záběry začínají zaměřením na tank a poté přecházejí do scény, kde je vidět tank zachvácený plameny, uvádí portál Headtopics. Z videa jsou navíc patrné i jiné detaily, které ukazují na detailně propracovaný plán ukrajinské armády.

Na videu lze například zpozorovat člena posádky ruského tanku, jak šplhá na poškozené vozidlo, doprovázeného další osobou, která se objevuje u boku tanku. Na videu je pak vidět něco, co vypadá jako bomba shozená v blízkosti tanku.

Co je dále patrné, je radost, kterou armáda sdílela, jak uvádí deník Newsbreak. Jak uvedlo několik ruských zpravodajských médií, pro ruskou armádu je tato ztráta velmi výrazná, jelikož tank tohoto typu je nejen drahý, ale také velmi užitečný. T-80 je sovětský tank, který byl do výzbroje sovětské armády zařazen v roce 1976, ale veřejnosti byl představen až v roce 1987.

Zdroje: Newsweek, Headtopics, Newsbreak