Ukrajinci sestřelili další tři stíhačky Suchoj Su-34

Přidat na Seznam.cz

Byly sestřeleny další tři ruské stíhací bombardéry Suchoj Su-34. Za posledních 13 dní bylo sestřeleno celkem 12 letadel Suchoj Su a celkem 13 ruských letadel, včetně radarového letounu A-50U, píše deník Kyiv Post.

Brzy ráno hlásil velitel ukrajinského letectva Mykola Oleščuk sestřelení prvního stíhacího bombardéru východním směrem. „Dnes, 29. února, je datum, které se vyskytuje jednou za čtyři roky, ale pro Rusy je to již známý den se ztrátou dalšího letadla. Minus Su-34 východním směrem!“ uvedl.

Tato zpráva byla krátce následována zprávou další, která hlásila sestřelení dalších dvou proudových letounů SU-34. „Zdá se, že to nechápou! … Dnes, asi v 9:00 ve směru na Avdijivku a Mariupol, byly zničeny další dva Su-34 útočníci!“ dodal Oleščuk.

Suchoj Su-34 je přední ruský frontový stíhací bombardér určený především pro odpalování laserem naváděných pum nebo řízených střel dlouhého doletu při přesných útocích na pozemní cíle. Su-34, vybavený radarem umožňujícím použití moderních ruských raket vzduch-vzduch, s cenou kolem 36 milionů dolarů za kus, je jedním z nejnákladnějších letadel ruské armády.

Zdroj: Kyiv Post, Armyinform