Ukrajina zaútočila na ruskou základnu na okupovaném předměstí Luhansku

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinský raketový útok zamířil 20. května na ruskou vojenskou základnu na okupovaném luhanském předměstí Juvileine, uvedl guvernér ukrajinské Luhanské oblasti Artem Lysohor s odvoláním na místní obyvatele.

Podle guvernéra obyvatelé Luhanska uvedli, že ruské síly zde zřídily vojenskou základnu v blízkosti civilních budov, píše deník Kyiv Independent. „Podle informací z otevřených zdrojů se objevila informace o dalším úspěšném zásahu našich raketometů na základnu rasistů v obci Juvileine na předměstí Luhanska. V místních rozhovorech obyvatelé Luhanska potvrzují, že na místě zásahu uprostřed civilních budov byl zřízen vojenský tábor,“ píše se v příspěvku guvernéra. Dodal, že do roku 2014 v cílové oblasti působila Akademie vnitřních věcí, uvádí portál Ukrinform.

„Čest ruského důstojníka znamená skrývat se za krajany a mezi svými domovy. To není nic nového,“ napsal Lysohor na svém kanálu Telegram. „Blahopřejeme našim bojovníkům k úspěšnému lovu a jsme vděční našim lidem za přesné souřadnice.“

Rusko okupuje Luhansk a značnou část Luhanské oblasti od začátku své agrese v roce 2014.

Zdroj: Kyiv Independent, Ukrinform