Ukrajina tvrdí, že v charkovské oblasti čelí útoku 30 000 ruských vojáků

Přidat na Seznam.cz

V charkovské oblasti na Ukrajině začal další bojový konflikt, přičemž Ukrajina tvrdí, že čelí útoku 30 000 ruských vojáků. Těžké boje způsobily evakuaci tisíců civilistů, kteří hledají útočiště před boji.

Ruské síly, podle ukrajinských úřadů, údajně nasadily 30 000 ze svých 50 000 vojáků koncentrovaných u hranic. Tento útok je součástí nové severovýchodní ofenzívy Kremlu. Ukrajinský prezident Zelenskyj oznámil posílení vojenských sil v regionu a prohlásil, že tyto síly úspěšně odpovídají na ruské útoky, ničí nepřátelské jednotky a obrněná vozidla, informuje zpravodajský portál ABC News.

Situace se stále vyvíjí, a to i vzhledem k civilnímu obyvatelstvu. Evakuace byla prováděna zejména v regionu kolem města Vovčansk, které bylo zasaženo minomety a bombami. Zatímco tisíce lidí opustily své domovy, stále existuje oblast, kde se nachází asi 200 civilistů, přestože situace je nebezpečná a neustálé útoky pokračují.

Ukrajinská armáda tvrdí, že úspěšně odvrací ruské útoky

Rusko informuje, že jeho vojáci vstoupili do pohraničního města poblíž Charkova, což jen posiluje napjatý konflikt na Ukrajině. Ukrajinská armáda však tvrdí, že dokázala útoky odvrátit a dosáhla taktických úspěchů v několika oblastech regionu. Ukrajinská armáda informovala, že Rusko nasadilo do ofenzivy významné síly a uznala jejich taktické úspěchy. Avšak ztráty na životech ruských vojáků byly vysoké, informuje zpravodajská stanice BBC.

Zdroj: ABC News, BBC