Ukrajina provedla kybernetický útok, který způsobil zastavení dopravy na krymském mostě

Přidat na Seznam.cz

Na dočasně okupovaném Krymu napadli hackeři ukrajinské vojenské rozvědky servery propagandistických médií, telekomunikačních operátorů a systém pro registraci a řízení provozu na Kerčském mostě.

Podle zdrojů po poškození infrastruktury krymských poskytovatelů internetu 26. června kybernetičtí specialisté vojenské rozvědky zasáhli servery propagandistických médií, telekomunikačních operátorů a systém registrace a řízení dopravy na Kerčském mostě, uvedl deník RBC-Ukraine.

Probíhají také masivní phishingové útoky na místní uživatele internetu a dochází k narušení provozu účetních služeb. V Kerči a Sevastopolu nefungují pokladny. Konkrétně se jedná o masivní DDoS útok na webové stránky propagandistické stanice operátora. Operátor zajišťuje hlavní komunikační kanály pro call centrum ruské okupační správy Sevastopolu, proto přestalo fungovat číslo jednotného kontaktního centra.

Kromě toho se kvůli poškození systému registrace a řízení dopravy vytvořila dlouhá fronta aut, která se snažila projet Kerčským mostem, píše deník Kyiv Independent. Během hodiny se zácpa zvětšila šestinásobně a ráno v ní stálo asi tři sta aut.

Již o den dříve se několik největších poskytovatelů internetu na dočasně okupovaném Krymu stalo obětí masivního kybernetického útoku rozvědky. Útoky provedli ukrajinští kybernetičtí specialisté vojenské rozvědky.

Zdroj: RBC-Ukraine, Kyiv Independent