Ukrajina při ruském nočním útoku sestřelila 23 dronů a 5 raket

Přidat na Seznam.cz

Podle informací od ukrajinských vzdušných sil se jim ve čtvrtek brzy ráno podařilo zneškodnit všech 23 dronů a pět ze šesti střel odpálených ruskými jednotkami, píše deník Independent.

Představitel Chmelnické oblasti Serhii Tiurin informoval o úspěšném sestřelení devíti vzdušných objektů nad svým krajem. Zároveň uvedl, že místní úřady nezaznamenaly žádné zprávy o zraněných osobách či poškození majetku, informuje deník Deccan Herald.

V jižní části země, v Mykolajivské oblasti, oznámil guvernér Vitaliy Kim, že armáda zlikvidovala šest bezpilotních letounů a tři řízené střely.

Mezitím ruská státní agentura TASS ve čtvrtek oznámila, že ruský raketový křižník Varjag provedl cvičení ve vodách Středozemního moře. Podle vyjádření velení námořnictva se manévry soustředily na obranu proti masivnímu útoku mořských dronů a zahrnovaly také simulované střety s nepřátelskou lodí a ponorkou.

Začátkem měsíce se ruská námořní fregata na své cestě ke kubánským břehům věnovala cvičení v Atlantském oceánu, které se zaměřovalo na vyhledávání ponorek.

Zdroj: Independent, Deccan Herald