Ukrajina má za sebou úspěšný test dronu s doletem 1000 km. Doletí z Ukrajiny až do Moskvy

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinské síly mají za sebou úspěšné testování vlastních útočných dronů. Ty mají mít dolet až 1000 km. Stojí za to si připomenout, že z charkovské oblasti je to do Moskvy zhruba 700 km.

O úspěšně provedeném testování informovala mluvčí společnosti Ukroboronprom jménem Nataliya Sad. Dodala, že je nyní na řadě otestování dronů pro jeho případnou detekci radarem nepřítele. Podle serveru Mezha si tento požadavek zadal ukrajinský generální štáb.

Poté, co bude úspěšně otestován i na tento prvek obrany, bude nasazen do ostrého boje. Podle předběžných předpokladu je nasazení dronu naplánované ještě do konce tohoto roku.

Podle informací serveru Onalert je ve vývoji další typ kamikadze dronů, který má mít stejný dolet, ale zároveň by měl unést až 75 kg výbušnin. Jeho vývoj by měl být v konečné fázi a na řadu přijdou potřebné testy.

Aktuálně ukrajinská armáda využívá drony Thunder, které mají krátký dolet, ale hlavní výhodou u nich je rychlost. Je tak jejich případný sestřel velmi komplikovaný. Používá se na cíle do vzdálenosti třiceti kilometrů.

Jedním z ostrých testů byl zásah strategických letišť z předešlého dne hluboko na ruském území. Má se tak Moskva připravovat na útoky ukrajinských dronů?

Zdroj: Mezha, Onalert