Ukrajina letos představí komplexní plán na ukončení války, řekl Zelenskyj

Přidat na Seznam.cz

Prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že Ukrajina připravuje jasný a podrobný plán na ukončení války, který bude hotov ještě letos, uvedl deník Barron´s, Ukrajina brzy představí svou podrobnou vizi týkající se energetiky, potravinové bezpečnosti a výměnných obchodů.

„Diplomatická cesta, kterou zvolila Ukrajina, je naší iniciativou, protože jsme obětí této války. Proběhl mírový summit a nyní podrobně pracujeme na třech plánech: energetice, potravinové bezpečnosti a výměnných obchodech. Jsem přesvědčen, že tyto otázky vyřešíme. Přinejmenším připravíme podrobný plán. K tomu dojde v nejbližší době,“ řekl Zelenskyj na tiskové konferenci se slovinskou prezidentkou Natašou Pircovou Musarovou.

Dále sdělil, že Ukrajina rozvine také všechny ostatní body mírové formule a připraví komplexní plán, který bude předložen všem partnerům, uvedl deník Ukrajinska Pravda. „Je pro nás nanejvýš důležité předložit plán na ukončení války, který podpoří většina světa. To je diplomatická cesta, na které pracujeme. Ne vše závisí pouze na Ukrajině,“ dodal ukrajinský prezident.

Jasný a podrobný plán by měl být připraven v roce 2024.

Zdroj: Barron´s, Ukrajinska Pravda