Ukrajina během noci zaútočila na ruské obci v Krasnodarském kraji i okupovaná města na Krymu

Přidat na Seznam.cz

V noci na 12. června se ozvaly výbuchy raket v několika městech na okupovaném Krymu a také v jedné obci v ruském Krasnodarském kraji.  Kolem 2:47 místního času byly slyšet výbuchy v Sevastopolu. Hned poté se ozvaly výbuchy v západních městech Jevpatorija a Saky a v severní obci Krasnoperekopsk, píše server Kyiv Independent.

Podle ruských médií bylo kolem čtvrté hodiny ranní místního času slyšet malý počet výbuchů také v obci Armjanskij v ruském Krasnodarském kraji. Zprávy naznačují, že v důsledku útoku mohl být poškozen systém protivzdušné obrany S-400. O škodách na infrastruktuře nejsou v současné době k dispozici žádné oficiální informace.

Ruskem dosazený zastupující guvernér Sevastopolu Michail Razvožajev prohlásil, že v důsledku útoku byly hlášeny škody na zdraví, píše se na serveru Telegram.

Ukrajinské ozbrojené síly zatím odpovědnost za útok nepřevzaly, ani neposkytly komentář.

Generální štáb Ukrajiny 10. června potvrdil, že ozbrojené síly v noci na dnešek zaútočily na ruské protiletadlové raketové systémy S-400 a S-300 v několika oblastech na okupovaném Krymu.

Ukrajina provedla řadu úspěšných útoků proti ruským cílům na Krymu a v jeho okolí, čímž silně degradovala ruskou černomořskou flotilu.

Zdroj: Kyiv Independent a Telegram