Udal Petr Pavel kamaráda komunistům? Lidé s vazbami na Rusko se snaží očernit prezidentského kandidáta

Přidat na Seznam.cz

Bývalý spolužák Petra Pavla obvinil generála, že ho kdysi z kádrových důvodů udal komunistům, informoval server Neovlivni.cz. Celá kauza se ale podstatně zamotala, když vyšlo najevo, že mu se zveřejněním svědectví pomáhá Miroslav Kříženecký, právník, který nedávno zastupoval ruské velvyslanectví, za KSČM kandidoval na prezidenta v roce 2003 a zastupoval zavražděného mafiána Františka Mrázka, uvedl server Deník N.

Pavel Beneš zná Petra Pavla z vojenského frekventantského kurzu, který měl cvičit a vychovávat členy vojenské rozvědky. Beneš byl údajně předvolán výborem KSČ, kde byl prý Petr Pavel předsedou. Zavolali si ho hned poté, co ve společnosti spolužáků prohlásil, že petice Několik vět není úplně špatná, informoval už dříve server iDnes.cz.

„Takový člověk by neměl být prezidentem,“ řekl pro Neovlivni.cz. Rovněž také popřel, že by někdo tahal za nitky. To, že je ve spojení s konkrétními osobami, které mají vazby na Rusko, však nevyvrátil.

Škraloup komunistické minulosti je něco, s čím musí Petr Pavel a hlavně členové jeho kampaně neustále bojovat. Není to nic nového, Benešovo svědectví však může ledacos změnit. Udání kamaráda komunistům, to je těžké obvinění, které dovede otřást pověstí i kariérou. Pavel Beneš je však jediný, kdo vznáší podobná obvinění.

Jakýkoli udavačský incident popřeli i další dva spolužáci Petra Pavla. Kromě tvrzení Pavla Beneše neexistuje žádný důkaz, že by kdy Petr Pavel něco takového spáchal.

Petr Pavel jako agent komunismu?

Co vlastně měl Petr Pavel jako rozvědčík dělat? Podle serveru iDnes.cz popřel, že nebyl žádný James Bond. Údajně byl výsadkář průzkumník, který měl být vysazen za nepřátelskými liniemi, aby tam hledal velitelská stanoviště, odpalovací zařízení a kulometná hnízda.

Zdroje: Neovlivni, Deník N, Wikipedia, iDnes.cz