Trump získal krátce po odsouzení od dárců v přepočtu 787,5 milionu korun

Přidat na Seznam.cz

Trumpův tým zaznamenal po jeho odsouzení nárůst online příspěvků od podporovatelů v menších částkách. Celkově se jim podařilo vybrat 35 milionů dolarů (787,5 milionu korun). Rozhodnutí newyorského soudu podle nich vedlo ke zvýšení Trumpovy podpory, informuje deník CNBC.

„Křivák Joe Biden a demokraté svým politickým honem na čarodějnice a zasahováním do voleb probudili hnutí MAGA (Make America Great Again – Udělejme Ameriku opět velkou jako nikdy předtím),“ uvedli ve svém prohlášení klíčoví členové volebního štábu Chris LaCivita a Susie Wilesová.

Dle jejich slov byl digitální systém pro sběr finančních prostředků již několik okamžiků po vynesení rozsudku zahlcen příspěvky.

Celková suma 34,8 milionu dolarů (787,5 milionu korun) přitom pochází od drobných dárců. Třicet procent z této částky bylo poskytnuto novými přispěvateli, zmiňuje deník USA Today News.

Trump se tak stal prvním bývalým prezidentem USA odsouzeným za trestný čin. Zároveň je první osobou z hlavních politických stran usilující o Bílý dům, která byla uznána vinnou.

I přesto může v nadcházejících prezidentských volbách v listopadu kandidovat, sporné však zůstávají dopady čtvrtečního rozsudku na jeho voličskou základnu.

Zdroj: CNBC, USA Today News