Třináctiletá nevidomá autistka usedla na nádraží ke klavíru a začala hrát. Uchvátila publikum, došlo i na slzy dojetí

Přidat na Seznam.cz

Velká BritánieKdyž si třináctiletá Lucy sedla na vlakovém nádraží v anglickém Leedsu ke klavíru, nikdo nečekal, co se stane. Nevidomá dívka z autistického spektra dokázala, že omezení jsou jen v našich hlavách. Jakmile se její prsty dotkly kláves, nástroj začal hrát tu nejkrásnější melodii a zanechal posluchače se slzami dojetí v očích.

O nevídaném talentu třináctileté Lucy nyní mluví celá Velká Británie, a to díky soutěži The Piano televizní stanice Channel 4, kde porotci tajně poslouchají hru soutěžících na klavíry rozmístěné na nádražích po celé zemi, píše deník Daily Mail a Mirror.

Když třináctiletá Lucy, která je nevidomá, má autismus a nemluví, usedla v Leedsu k nástroji, nikdo nečekal, že má tak velký potenciál. Mezitím teenagerka uchvátila publikum i porotu svým provedením mimořádně složité skladby, jedné z Chopinových nokturen.

Lucy porazila všechny své konkurenty
Dívčino vystoupení však nadchlo nejen odborníky. Diváci, kteří se zatajeným dechem naslouchali její hře, si museli znovu a znovu utírat slzy dojetí z očí. Nikoho nepřekvapilo, že Lucy postoupila do dalších kol pořadu a ve finálovém díle, který se vysílal ve středu 15. března, porazila své tři soupeřky a získala první místo.

„Něco takového se stane jen jednou za život, nikdy na to nezapomeneme. Tato zkušenost nám změnila život, takové věci se v životě obvykle nestávají,“ řekla maminka Lucy po vyhlášení verdiktu poroty a nedokázala ovládnout své emoce.

Zdroj: Daily Mail, Mirror