Trenčín: Při nabíjení vybuchla elektrokoloběžka. Dětský pokoj vyhořel do základů

Přidat na Seznam.cz

Výbuch nabíjené dětské elektrokoloběžky naštěstí nikoho vážně nezranil. Způsobil však značné škody. Svědci se nejprve domnívali, že pravděpodobně explodoval plyn, píší Aktuality.sk.

Jak informovala mluvčí trenčínské krajské policie Katarína Kuzmová, kvůli technické závadě při nabíjení elektrokoloběžky došlo k jejímu výbuchu. Výbuch zničil vybavení pokoje a celý byt byl zakouřen. Kvůli kouři ve společných prostorách byli evakuováni i někteří obyvatelé bytového domu. Po uhašení požáru se mohli vrátit do svých bytů.

„Výbuch naštěstí nenarušil statiku bytového domu. Policie zahájila trestní stíhání pro trestný čin obecného ohrožení. Přesné okolnosti a příčiny události jsou předmětem šetření,“ dodala Kuzmová.

K výbuchu došlo ve středu 22.5.2024 v dětském pokoji čtyřpokojového bytu v sedmipatrovém panelovém domě na trenčínském sídlišti Jih. Místnost zcela vyhořela. Tlaková vlna prošla chodbou a vyvalila okno a dveře na balkon.

Po uhašení požáru hasiči samotnou koloběžku vynesli ven a chladili před bytovým domem. Asi 20 minut ji polévali vodou. Později ji pro jistotu odnesli na bezpečné místo.

Zdroj: Aktuality.sk, Policie