Tragédie ve Španělsku: dva muži se utopili při záchraně dvou malých tonoucích dětí

Přidat na Seznam.cz

Dva cizinci, 46letý muž z Polska a 52letý muž z Británie, přišli o život při snaze zachránit dvě děti ve věku 6 a 7 let, které volaly o pomoc poté, co je odnesl mořský proud v Guardemar del Segura, píše deník TodoAlicante.

K dramatické nehodě došlo v pátek 7. června na pláži La Roqueta během dne, kdy region zasáhla silná východní bouře s větrnými nárazy dosahujícími rychlosti 60 km/h. Záchranná operace mohla mít ještě tragičtější následky, protože se do vln vydalo celkem šest civilistů, aby zachránili děti v ohrožení, což úkol záchranářů, kteří však v této oblasti a v tomto ročním období ještě neslouží, jak uvedlo Informační a koordinační středisko pro mimořádné události (CICU), informuje deník teleCinco.

CICU vyslalo dvě posádky zdravotnické záchranné služby a další dvě jednotky základní záchranné služby. Když zdravotníci dorazili na místo, oba muži byli podle svědků bohužel po smrti.

Dále ošetřili 39letého muže s příznaky tonutí, kterého převezli do nemocnice v Torrevieji, spolu s 22letým chlapcem trpícím závratěmi po požití vody a 20letou dívkou s mírnými závratěmi a úzkostí.

Den předtím, ve čtvrtek odpoledne, zemřel na stejné pláži 68letý muž z Izraele. Tento měsíc tak přišlo o život při koupání ve vodách Alicante celkem osm osob.

Zdroj: TodoAlicante, teleCinco