Totální destrukce ruského potenciálu, popsal Zelenskyj tvrdé boje na Donbasu

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluvil ve svém večerním poselství k Ukrajincům, které zveřejnil na svém oficiálním Telegramu. Poznamenal, že je v každodenním kontaktu s vojenskými veliteli a okomentoval vojenskou situaci, uvádí ukrajinská agentura Unian.

„Situace na frontě, zejména na východě země, je i nadále velmi obtížná,“ hovořil vážným hlasem o krutých bojích, které ničí Doněckou oblast. Boje jsou podle něj tak surové, že dochází k destrukci půdy a území, o která se bojuje, nebudou okupantům k žádnému užitku, i když je získají.

Obrovské ztráty

Rusové tam bojují o ukrajinské pozice a když se jim podaří postoupit o pár metrů, tak to znamená, že za obrovský počet mrtvých získali pár metrů rozbombardované hlíny. To je podle Zelenského plýtvání potenciálu.

„Měl jsem několik schůzek. Situace na frontě, zejména v Doněcké a Luhanské oblasti, zůstává mimořádně obtížná. Bojuje se o každý metr ukrajinské půdy. Musíme pochopit význam těchto bitev. Každý vyhraný metr znamená obranu celé naší země. Každý den, kdy naši hrdinové bojují v Bachmutu, Vuhledaru, Mariince a dalších městech a obcích Donbasu, znamená snížení a zpomalení ruské agrese,“ řekl Zelenskyj.

Zkáza potenciálu

Zdůraznil, že právě tam dochází k bezprecedentnímu ničení ruského potenciálu. „Vše, co nepřítel ztratí v našem Donbasu, nebude moci obnovit. A to je právě potenciál ruské agrese, od které vedení teroristického státu očekávalo zničení celé naší Ukrajiny,“ poznamenal prezident s odkazem na obrovské ztráty lidských životů i techniky, které podle ukrajinských zdrojů ruské síly utrpěly na této frontě.

Dodal také, že v současné době dělá vše pro to, aby ukrajinští vojáci měli více zbraní. „Více zbraní dlouhého dosahu a větší síla pro ofenzívu, kterou připravujeme,“ prohlásil prezident s nadějí v hlase.

Zdroje: Volodymyr Zelenskyj, Unian