Tlačí nás ke třetí světové válce, obvinil Medveděv Němce a pohrozil jim raketovými útoky

Přidat na Seznam.cz

Dmitrij Medveděv, zástupce šéfa Ruské Bezpečnostní rady, byl zděšen, že Marie-Agnes Strack-Zimmermannová, předsedkyně Výboru pro obranu německého Bundestagu, vyzvala německou vládu, aby Ukrajině poskytla rakety dlouhého doletu Taurus, protože podle ní má Ukrajina právo útočit na cíle na území Ruské federace. A tak začal Medveděv vyhrožovat.

Medveděv prohlásil, že jeho země bude považovat německé závody na výrobu raket za „legitimní cíl“, pokud Německo poskytne Ukrajině rakety dlouhého doletu Taurus, uvádí server Ukrainska Pravda. Oháněl se při tom mezinárodním právem.

„V tomto případě budou útoky na německé závody, kde se tyto rakety vyrábějí, zcela v rámci norem mezinárodního práva. Tito imbecilové nás skutečně tlačí ke třetí světové válce…“ napsal bývalý prezident na svém Telegramu.

Vyhrožování násilím

Není to poprvé, co Medveděv hrozil Západu. Nedávno se terčem jeho výhrůžek stalo Spojené království poté, co britský ministr obrany Grant Shapps prohlásil, že jeho země rozšíří svůj výcvikový program pro ukrajinské vojáky a převede na Ukrajinu výcvik a výrobu vojenského vybavení.

Medveděv v reakci na toto ohlášení napsal, že Rusko na tyto vojenské instruktory zaútočí.

Zdroje: Dmitrij Medveděv, Ukrainska Pravda