Těhotná Češka se pokusila z Ukrajiny propašovat svého ukrajinského manžela

Přidat na Seznam.cz

Ukrajina Těhotná 29letá Češka se pokusila propašovat svého manžela, 28letého Ukrajince přes ukrajinsko-maďarskou hranici. Při hloubkové kontrole vozidla BMW na hraničním přechodu, našli celníci ve speciálně upravené skrýši v místě pro rezervní kolo polonahého muže, píše deník Molbuk.

Podle zakarpatského novináře Vitalije Glagoly řídila BMW s českou poznávací značkou Alena Jaceňuková. Původně byl při kontrole jejího vozu v kabině nalezen obraz z roku 1906 bez jakýchkoli dokladů. Z toho důvodu se pohraničníci rozhodli prověřit vůz důkladněji. V kufru na místě rezervního kola našli speciálně zhotovenou skrýš, ve které byl uschován ukrajinský občan, píše deník Unian.

Po odhalení uprchlíka žena vyprovokovala konfliktní situaci. Nejprve si lehla pod kola vozu. Poté když policisté zajišťovali auto, naskočila do vozu a začala z hraničního přechodu prchat směrem na Ukrajinu. Pohraničníci se u výjezdu pokusili ženu zastavit zvednutím zábrany s hroty, ale žena ujela obrovskou rychlostí.

Státní pohraniční stráž Ukrajiny

Po vytvoření konfliktní situace na hraničním přechodu se žena pokusila ujet, ale pohraničníci ji zadrželi poblíž hranice. V současné době ukrajinští příslušníci pohraniční stráže vydávají dokumenty týkající se správních řízení v případě porušení režimu na hraničním přechodu a zlovolného neuposlechnutí zákonných požadavků příslušníků pohraniční stráže.

Kromě toho se muž bude muset zodpovídat za pokus o nelegální překročení hranice. Pokud jde o jednání české občanky, pohraniční stráž zaslala oznámení policii. Soud brzy posoudí jednání Češky a jejího manžela.

Zdroj: Molbuk, Unian, YouTube, Státní pohraniční stráž Ukrajiny