Tanková bitva u Chersonu. Dron zachytil nelítostnou likvidaci ruského tanku jedinou střelou

Přidat na Seznam.cz

Na sociální síti Twitter se objevilo video, kde dron zachytil přímý střet ukrajinského a ruského tanku. V jednu chvíli vystřelí osádka ukrajinského tanku a ruskému nedá jedinou šanci jakkoli reagovat.

V obou případech se jedná o modernizované typy modelů, které se vyráběly v 60. letech v Sovětském svazu. Oba tanky se vyráběly v Charkovských dílnách.

Samotné záběry, kdy se proti sobě postaví v přímém střetu dva tanky, jsou celkově velmi vzácné. Od začátku války na Ukrajině se jedná o první takto zachycený boj, informuje britský The Sun. V něm ukrajinský T-64BV jediným výstřelem vyhodí do vzduchu ruský tank. Ze záběru není úplně patrné, zda osádka ruského tanku o blížícím se nebezpečí má nějaké tušení.

Ovšem co je více pozoruhodné, to jest na jakou vzdálenost byla rána přesná. Odhadem můžeme mluvit o vzdálenosti kolem půl kilometru. Jedná se sice o modernizovaný stroj, ale zasáhnout na takovou vzdálenost přesně místo, aby došlo k totální likvidaci nepřátelského tanku, svědčí o tom, jak je ukrajinská 92. mechanizovaná brigáda vycvičená.

Zdroj: The Sun, Twitter, redakce