Syn čečenského vůdce Kadyrova se oženil. Předtím si zašel pro požehnání přímo k Putinovi

Přidat na Seznam.cz

Ruský prezident Vladimir Putin ve svém oficiálním sídle v Kremlu přijal Achmata Kadyrova, teprve sedmnáctiletého syna čečenského vůdce Ramzana Kadyrova, který podporuje válku proti Ukrajině i Západu.

Fotografie mladého Achmata s nejvlivnějším mužem světa Vladimirem Putinem se objevila první březnový víkend na oficiálních stránkách hlavy Čečenské republiky Ramzana Kadyrova. Mladý Achmat údajně Putina informoval o výsledcích práce Rady regionálního oddělení hnutí dětí a mládeže, které už od svých šestnácti let předsedá, uvádí deník Newstraker.

Setkání Kadyrova mladšího s ruským prezidentem bylo načasováno těsně před Achmatovou svatbou, která se měla odehrát tuto neděli. Putin během jejich oficiálního setkání měl mladému Kadyrovy pogratulovat a popřát mu mnoho pracovních i soukromých úspěchů.

„Bylo to neoficiální setkání, na kterém vnuk prvního prezidenta Čečenské republiky hovořil o mládežnické politice v regionu. Většinou se ale dialog dotkl Achmata-Chadži Kadyrova. Vladimir Vladimirovič vyprávěl Achmatovi o jeho dědovi, jakými zásadami se řídil a jak viděl budoucí mírový život, o čem snil a o čem přemýšlel, jak začalo jejich přátelství a jak probíhala jejich setkání,“ oznámil Ramzan Kadyrov na Telegramu, jehož slova cituje web Chechnytoday.

Kromě toho se v posledních dnech v médiích, jako například na portálu Newstraker vyrojily spekulace o tom, že čečenský vůdce Kadyrov je vážně nemocný. Právě kvůli tomu by si měl jako svého nového nástupce vychovávat svého syna Achmata. O nemoci Ramzana Kadyrova píší ruská i zahraniční média kvůli několika posledním fotografiím, na kterých je čečenský vůdce v obličeji oteklý a rudý.

Zdroje: ChechnytodayNewstraker