Švédsko daruje Ukrajině důležité sledovací letouny ASC 890, mezitím Rusko zaútočilo

Přidat na Seznam.cz

Rusko posiluje své síly poblíž severního Charkova, kde nedávno začala ofenzíva, informoval ukrajinský vrchní velitel, píše deník The Independent.

Nicméně generálplukovník Oleksandr Syrskyj upozornil, že Rusko stále nemá dostatečný počet vojáků pro velký útok v této oblasti. Syrskyj sdělil, že Rusko stále posílá další pluky a brigády z jiných oblastí a cvičišť, aby shromáždilo své síly na dvou hlavních liniích útoku na severu Charkovské oblasti.

Toto zahrnuje oblast mezi vesnicemi Strilecha-Lyptsi a okolí města Vovhansk, kde dochází k bojům, zmiňuje deník The Guardian.

Syrskyj ve svém prohlášení v aplikaci Telegram uvedl, že tyto síly zatím nejsou dostatečné pro masivní útok a nalomení naší obrany.

Toto vše přichází v době, kdy Švédsko poslalo na Ukrajinu dva důležité kontrolní a sledovací letouny ASC 890 jako součást vojenské podpory v hodnotě 981 milionů liber (29,4 miliard korun). Jedná se o největší podporu, kterou Skandinávská země poskytla od začátku invaze Vladimira Putina na Ukrajinu, a zahrnuje letouny ASC, tanky, obrněné transportéry (APC) a dělostřeleckou munici.

Zdroj: The Independent, The Guardian