Střelbu na mistrovství světa na Novém Zélandě nepřežili tři lidé. Pachatelem byl čtyřiadvacetiletý muž

Přidat na Seznam.cz

Auckland, největší město Nového Zélandu, bylo ve čtvrtek otřeseno střelbou, při které zemřeli tři lidé, včetně střelce. Informaci potvrdila místní policie. Po události vyzval starosta města obyvatele, aby se vyhýbali středu města. Incident se odehrál v době, kdy ve městě začínalo mistrovství světa v ženském fotbale, píše deník NY Times.

Čtyřiadvacetiletý útočník byl dělníkem na stavbě, která stojí v centru města. Muž měl dle tamního deníku Stuff domácí vězení, které směl opouštět pouze v době vypsaných vycházek. Pachatel byl dříve trestán za domácí násilí, nic však nenapovídalo tomu, že by se měl uchýlit k tomuto kroku, tvrdí policie. Krátce po incidentu byla omezena doprava v centru města, následně bylo taktéž vydáno doporučení občanům, ve kterém policie nabádá k tomu, aby se lidé vyhýbali centru města.

Zraněn byl jeden z policistů a také čtyři civilisté. Útočník se po výstřelech ukryl ve výtahové šachtě, odkud bylo slyšet dalších několik ran. Krátce potom byl muž nalezen mrtvý. Turnaj započal ve stanoveném čase, avšak se zvýšenou bezpečností. Některé týmy ale zůstaly na hotelech, přestože měly zrovna trénovat, informuje BBC.

Zdroj: NY Times, Stuff, BBC