Steven Seagal navštívil zraněné teroristického útoku v Moskvě. Putin to nemá v plánu

Přidat na Seznam.cz

Kreml uvedl, že prezident Putin nemá v plánu navštívit ani místo, ani raněné při útoku v Moskvě. Putin nechává návštěvu obětí Crocus City na Stevenu Seagalovi. Herec, který patří k jeho obdivovatelům, tak učinil, píše The Kyiv Post.

Seagal, který v listopadu 2016 získal ruské občanství označil Vladimira Putina za „jednoho z největších žijících světových vůdců“.

Ruské ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo fotografie 71letého Seagala, jak se setkává s pacienty v Národním zdravotnickém centru Pirogov v hlavním městě, píše deník The Independent.

„To, co se stalo, byla strašná tragédie, která se neměla stát,“ řekl. „A myslím si, že Rusko poslouží jako příklad a umožní světu pochopit, že tohle nemůžete udělat žádnému člověku a zůstat bez trestu.“ uvedl Seagal.

„Děkuji lékařům za práci, kterou odvádějí. Jsem rád, že se pacienti cítí dobře a zotavují se.“ dodal Seagal.

Podle ruských úřadů bylo při útoku v Moskvě zabito nejméně 143 lidí a další stovky byly zraněny. Jedná se o nejsmrtonosnější útok, k němuž se ISIS (organizace Islámský stát) v Evropě přihlásila a nejhorší takový útok v Rusku za posledních dvacet let.

Steven Seagal

Když Seagal v roce 2016 získal ruské občanství, Ukrajina mu zakázala vstup do země, protože na východě Ukrajiny se stupňovaly boje mezi ruskými povstalci a ukrajinskými silami. Vloni Putin udělil Seagalovi nejvyšší státní vyznamenání, aby ho odměnil za jeho „mezinárodní humanitární a kulturní činnost“. V roce 2021 také vstoupil do prokremelské strany a vloni v létě navštívil Ruskem kontrolovanou část východní Ukrajiny, kde se setkal s vůdcem Ruskem podporovaných separatistů.

Zdroj: The Kyiv Post, The Independent