Srdcervoucí video: Malá holčička slavila během války na Ukrajině narozeniny. Za pár minut na jejich dům dopadla raketa

Přidat na Seznam.cz

Na sociálních sítích se začalo rychlostí blesku šířit srdcervoucí video rodiny, která oslavuje narozeniny své malé dcery krátce předtím, než jejich dům zničil raketový útok. V bytě bydlel trenér boxu Mychajlo Korenovskij, spolu se svou ženou a dětmi. Ten při tomto útoku zemřel, ostatní vyvázli bez zranění.

Moderně vyhlížející kuchyň se zářivě žlutými skříňkami zůstala po útoku pozoruhodně nedotčená, přestože dům a jeho vnější zdi byly zcela zničeny, uvádí portál BBC. Na stole leží mísa s jablky, vedle dřezu se válí nádobí a židle zůstávají přesně tak, jak je zanechali poslední návštěvníci.

,,Tady lidé vařili, bavili se v kuchyni, slavili svátky, smáli se, hádali se a plánovali,“ napsala na Facebooku zdrcená kyjevská poslankyně Zoja Jarošová, která je tímto útokem otřesena stejně tak, jako další miliarda lidí ze světa, kteří video a následné snímky viděli.

Video zveřejněné ukrajinskými ozbrojenými silami ukazuje holčičku, která si užívá oslavu svých čtvrtých narozenin. Od členů rodiny dostává narozeninový dort a polibky. Podle dostupných informací mělo toto video být pořízeno přibližně deset minut před tím, než na jejich dům spadla bomba.

Zdroje: BBC, Instagram, Facebook