Speciálním ukrajinským jednotkám se v Doněcké oblasti podařilo zničit tank, systém protivzdušné obrany a základnu

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinští vojáci Sil speciálních operací (SSO) zničili za týden v Doněcké oblasti těžkou techniku ​​a 11 vojáků ruské armády, uvádí portál Armyinform.

Operátoři bezpilotních letounů taktické skupiny ukázali výsledky své práce v doněckém sektoru.

Ukrajinským jednotkám speciálních operací se za asistence dronů FPV také podařilo zničit ruský komplex protiletadlových raketových zbraní 2S6 „Tunguska“. Dále pak SSO informovaly o zničení několika kusů ruské těžké techniky během týdne, včetně tanku T-72 a základnu roty s 11 ruskými vojáky.

Nový tank T-72 se pohybuje od 3 do 4 milionů dolarů (71-95 milionů korun), v závislosti na konfiguraci, zatímco starší sovětský T-72 může stát až půl milionu dolarů (necelých 12 milionů korun), píše deník Kyiv Post.

Tunguska je sovětský a ruský protiletadlový raketový a zbraňový systém určený k protiletadlové obraně mechanizovaných a tankových jednotek za pochodu a ve všech fázích boje. Zvláštnost komplexu 2S6 spočívá v kombinaci dělových a raketových zbraní, radaru a optických zařízení pro řízení palby s využitím společných systémů, a to radarové detekce, sledovacího radaru, digitálního počítačového systému a hydraulických naváděcích pohonů v jednom bojovém vozidle.

Zdroj: Armyinform, Kyiv Post