Šokující záběry ukazují, jak policisté ubili muže k smrti

Přidat na Seznam.cz

USA – Incident se odehrál 7. ledna po zadržení muže policisty v Mempsihu. Na videozáznamu zveřejněném městem je vidět, jak policisté mlátí a kopou do spoutaného Nicholse, ten pár dní po zásahu zemřel, uvedla televize CNN.

Město v pátek večer zveřejnilo videozáznamy z kamer a bezpečnostních kamer, které celý incident zachytily. Z vraždy bylo obviněno pět memphiských policistů, kteří jsou rovněž černoši a byli propuštěni.

Záběry vyvolaly velkou reakci odborníků na prosazování práva a rozhořčení představitelů včetně prezidenta Joe Bidena. Kromě toho smrt zbitého muže vyvolala velkou vlnu protestů napříč celými Spojenými státy.

Policisté byli agresivní, hlasití, používali vulgární výrazy a pravděpodobně muže od samého začátku vyděsili.

„Jdu z tebe vymlátit p*del,“ je slyšet jednoho z policistů. Jeho kamera ukazuje, jak zvedá obušek, zatímco nejméně jeden další důstojník muže drží.

„Víme, že se něco stalo předtím, než tento policista nebo tito policisté vystoupili ze svých vozidel… prostě jak známe povahu policistů, je potřeba něco, co je takhle vyburcuje. Nevíme, co se stalo. Víme jen, že množství síly, které bylo v této situaci použito, bylo příliš velké.“ uvedl podle zpravodajského kanálu Sky news jeden z vyšších důstojníků.

Pět identifikovaných memphiských policistů bylo propuštěno 20. ledna za porušení policejních pravidel, včetně používání nepřiměřené síly, uvedla policie.

Tento týden pak byli obviněni. Každý z nich byl obviněn z vraždy druhého stupně, útoku s přitěžujícími okolnostmi, dvou obvinění z únosu s přitěžujícími okolnostmi, dvou obvinění z úředního pochybení a jednoho obvinění z úředního útlaku.

Zdroj: CNN, Sky news, Twitter