Smrtící přesnost ukrajinských dělostřelců: Pět ruských jednotek zlikvidováno během několika vteřin, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Malebný ostrov Džarylhach v Chersonské oblasti se stal útočištěm pěti ruských jednotek. Jejich pobyt však přerušily rakety HIMARS vyslané ukrajinskými dělostřelci, uvádí server Ukrainska Pravda.

Záběry zveřejněné ukrajinským Národním centrem odporu ukazují pět různých jednotek okupačních vojáků. Ty pracují na opevnění, vykonávají výcviková cvičení nebo prostě jen patrolují po pláži. Jednotky jsou od sebe vzdáleny několik desítek metrů s tím, že nejméně jedna z nich je poblíž hustého porostu.

Rusové byli následně zasaženi raketami HIMARS. Podle informací Národního centra odporu byly všechny jednotky na ostrově zlikvidovány, a to během velice krátkého časového úseku.

Do posledního muže

Jeden z ruských okupantů raketové peklo přežil a snažil se ukrýt v křoví a cvičných zákopech. „Raketa HIMARS má ale jiné plány. Nepřítel dostal přímý zásah,“ komentují titulky ve videu osud posledního z přeživších.

„Díky informacím poskytnutým odbojem na dočasně obsazeném území byly zničeny desítky útočníků a nepřátelská technika,“ uvádí Národní centrum odporu.

Zdroje: Ukrainska Pravda, Národní centrum odporu