Smrt v plamenech: Ukrajinské síly zasáhly ležení Wagnerovců. Záběry ukazují ničivé účinky HIMARS raket

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinské síly zasáhly velitelství ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny na východě Ukrajiny, uvedl gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj na svém Telegramu. Úspěšný útok potvrdila i Ruskem ovládaná informační agentura TASS, která uvádí, že bylo zcela zničeno uzavřené výletní středisko, kde vojáci přebývali. Podle agentury zemřeli minimálně dva vojáci a deset jich bylo raněno, počet mrtvých však nelze ověřit z nezávislých zdrojů a jak Rusko, tak Ukrajina choulostivě střeží počty svých mrtvých a raněných ze strategických důvodů.

Podle Hajdaje byl zasažen hotel v Kadiivce, kde skupina sídlila. Dodal, že došlo k obrovským ruským ztrátám. Novináři z BBC informovali o útoku, nepodařilo se jim však ověřit z nezávislých zdrojů, že v hotelu opravdu přebývali členové Wagnerovy skupiny.

Při úderu v Kadiivce Hajdaj uvedl, že Rusko utrpělo značné ztráty a že očekává, že nejméně 50 procent přeživších sil zemře v důsledku nedostatečného lékařského ošetření. Neuvedl však přesné číslo mrtvých či raněných.

Až 300 mrtvých?!

Profil AzovMolozensky, který se zabývá válečným zpravodajstvím na Ukrajině zveřejnil video z ohnivého pekla, které způsobil raketový systém HIMARS. Záběry zaznamenávají oheň, trosky a mrtvoly ruských okupantů. Záběry ani počet mrtvých vzhledem k povaze válečného kontaktu nelze ověřit z nezávislých zdrojů.

Zdroje: Serhij Hajdaj, TASS, AzovMolozensky, redakce