Slovensko: Kamion usmrtil dva hasiče, kteří právě zasahovali u nehody

Přidat na Seznam.cz

Tragická srážka v pondělí 27.5. na dálnici D1 si vyžádala životy dvou hasičů. Při hašení požáru osobního automobilu na dálnici narazil do stojících zasahujících vozidel kamion, informuje SME.sk.

„Řidič nákladního motorového vozidla značky Scania z dosud přesně nezjištěných příčin najel do pravé části vozovky, kde čelní částí narazil do stojícího vozidla Celní správy, ve kterém se v té chvíli nacházel 42letý celní úředník. Ten v důsledku nárazu utrpěl mnohočetná zranění a byl leteckou záchrannou službou transportován do nemocnice. Příslušnice Policie ČR, která v době nárazu stála vedle vozidla, utrpěla lehká zranění, se kterými byla převezena do nemocnice,“ informuje policie.

Nákladní vozidlo následně narazilo do stojícího vozidla hasičského sboru, vedle kterého stáli dva příslušníci Hasičského záchranného sboru. Muži ve věku 27 a 43 let následkem nárazu utrpěli zranění, kterým na místě podlehli, píše TV noviny.

Druhé vozidlo hasičského sboru bylo nárazem vymrštěno do středu vozovky. U nehody zasahovaly dvě posádky leteckých záchranářů z Prahy a Brna.

„Posádka záchranářského vrtulníku z Prahy si po přistání přímo na dálnici převzala do péče 42letého muže, který utrpěl těžký polytrauma. Záchranáři ho vzhledem k závažným poraněním uvedli do umělého spánku a po přeložení na palubu byl v kritickém stavu letecky transportován do Ústřední vojenské nemocnice,“ informovali letečtí záchranáři.

Druhá posádka z Brna na místě bojovala o život 27letého pacienta. Bohužel, i přes maximální úsilí záchranářů svým rozsáhlým zraněním na místě podlehl.

Kondolence

Soustrast rodinám hasičů vyjádřila prezidentka Zuzana Čaputová, zraněným popřála brzké uzdravení. „Myslím na rodiny a blízké dvou hasičů, kteří se stali oběťmi automobilové nehody u Hornej Stredy. Při výkonu své práce přišli o život. Všem pozůstalým vyjadřuji upřímnou soustrast,“ uvedla hlava státu. Slova účasti pozůstalým po tragicky zesnulých hasičích adresovala také nejvyšší představitelka Slovenské republiky. Zraněným vyslovila přání brzkého zotavení se ze zranění utrpěných při krutém neštěstí. Rodinám obětí, vyjádřila lítost a účast v jejich žalu.

Zdroj: SME.sk, TV noviny