Skupina mladíků znásilnila dvě 13leté dívky. Předseda italské vlády chce projednat chemickou kastraci

Přidat na Seznam.cz

Neapolské noviny v pátek oznámily případ znásilnění, ke kterému došlo v červenci v Zeleném parku v obci Caivan, nedaleko Neapole. Dvě třináctileté sestřenice byly údajně znásilněny skupinou několika nezletilých, nejméně pěti a jedním dospělým. Poslednímu z nich je 19 let, byl zatčen a je držen ve věznici Poggioreale v Neapoli, píše deník News Italy24.

Dvě třináctileté sestřenice byly vylákány do opuštěné budovy a znásilněny skupinou mladíků a jedním 19letým, který byl identifikován a zatčen. Vyšetřování začalo v srpnu, kdy rodiny obětí podaly oznámení na policii. Obě dívky jsou v současné době v soukromém sanatoriu.

Tři právníci, kteří obhajovali dva třináctileté chlapce vypověděli, že ke znásilnění mělo dojít v opuštěné budově ve čtvrti Parco Verde v Caivanu, kam dívky měli pod záminkou nalákat. Dále vypověděli, že kromě dospělého bylo přítomno nejméně pět dalších chlapců, ale jejich počet a věk se teprve bude zjišťovat. Podle jednoho z advokátů „některým mohlo být i méně než čtrnáct let“. Právníci také uvedli, že násilí potvrdila návštěva nemocnice. Vyšetřování stále probíhá.

Návrh zákona

Jak píše deník NOVA, místopředseda vlády Matteo Salvini na Instagramu sdělil: „Návrh zákona Ligy na experimentální chemickou kastraci pro násilníky a pedofily bude brzy projednáván a doufám, že schválen. Jaká hrůza… Zprávy, které bychom nikdy neměli číst. Upřímně s dívkami soucítím,“ zdůraznil Salvini.

Tato zpráva přichází ve chvíli, kdy probíhá vyšetřování případu z Palerma, kde skupina sedmi mladých mužů, včetně jednoho nezletilého hromadně znásilnili 19letou dívku.

Zdroj: News Italy24, NOVA.news, L´UNIONE SARDA