Skotský gang pořádal znásilňování dětí. Děti prvního stupně základní školy byly pod vlivem alkoholu a kokainu podrobovány zvrácenostem

Přidat na Seznam.cz

Skotsko – Na sídlišti v Glasgow, kde si děti spokojeně hrají, se odehrávaly hrůzy. Zvrhlý gang založilo pět mužů a dvě ženy. V soudní síni zazněly jedny z nejzvrácenějších zločinů na dětech, píše deník Independent.

Pedofilové mezi, kterými byly ženy i muži, Iain Owens (45), Elaine Lannery (39), Lesley Williams (41), Paul Brannan (41), Scott Forbes (50), Barry Watson (47) a John Clark (46) let, byli shledáni vinnými ze znásilnění a sexuálního napadení.

Před soudem, který trval více než dva měsíce, zaznělo, že děti ve věku prvního stupně základní školy byly pod vlivem alkoholu a kokainu podrobovány sexuálním zvrácenostem, včetně skupinových znásilnění, píše deník Sky news.

Obvinění pořádali takzvané „noci znásilňování dětí“ v drogovém doupěti, kde se užíval heroin a crack. Porotci si vyslechli děsivé podrobnosti o jejich zločinech, včetně pokusu o vraždu dívky, kterou vložili do mikrovlnné trouby, nutili ji jíst psí žrádlo, pověsili ji za šaty na hřebík.

Dále si vyslechli, jak pět členů gangu přimělo jedno dítě, aby se obléklo do spodního prádla a tančilo „sexy tanec“. Poté bylo znásilněno mužskými členy skupiny. Místo toho, aby ženy zasáhly a mladistvé ochránily, tleskaly, povzbuzovaly a podporovaly zneužívání, přičemž některé z nich si útok natáčely, zaznělo u soudu.

V dalším děsivém obvinění bylo malé dítě spoutáno v postýlce, muži ho znásilňovali, zatímco ostatní mu fandili a pořizovali videozáznamy, uvedl soud. Děti byly také nuceny se opakovaně sexuálně zneužívat pomocí domácích předmětů.

Odsouzení

Gang byl odsouzen soudcem u Vrchního soudu v Glasgow. Jak píše deník STVNews, Soudní proces je považován za dosud největší případ obžaloby gangu sexuálního zneužívání dětí ve Skotsku.

Všichni byli shledáni vinnými přinejmenším z jednoho závažného činu. Obvinění proti nim zahrnovala nucení dětí k sexuálním praktikám, závažné sexuální napadení, znásilnění a zneužívání. Všichni obvinění svou vinu odmítli a trvali na tom, že si to děti vymyslely. Rozsudek má být vynesen 4. ledna.

Zdroj: Indipendent, Sky news, stv News