Silné deště způsobily záplavy a sesuvy půdy na severozápadě Číny. Vlna smetla čínskou vesnici

Přidat na Seznam.cz

Silné deště postihly severozápadní Čínu, způsobujíce smrtící záplavy a sesuvy půdy. Nejméně 21 lidí zemřelo a dalších šest se pohřešuje v důsledku bleskové povodně a sesuvu, které následovaly po přívalových deštích v předměstí města Si-an, píše CNN.

Katastrofa zasáhla jednu horskou vesnici, způsobila výpadky proudu pro 900 domácností, poškodila infrastrukturu, včetně silnic a mostů.

V některých oblastech Číny se nedávno objevily rekordně vysoké teploty a záplavy, odborníci to spojují se změnou klimatu. Přírodní katastrofa však vyvolala otázky o zvládání takových extrémních událostí a přípravy na ně.

Deník Aljazeera informuje, že sesuv půdy a povodeň donutily úřady nasadit téměř 1 000 záchranářů ve vesnici Weiziping. Evakuováno bylo 186 lidí, záchranné akce stále pokračují. Zprávy hovoří také o zničených domech a dalších poškozených objektech.

Tato tragédie přichází krátce poté, co druhou stranu Číny sužovaly deště způsobující záplavy a ztráty na životech. Za původce těchto extrémních srážek byly označeny regionální tajfuny, které měly vážné dopady na Che-pej, Peking a Jilin.

Zdroj: CNN, Aljazeera