Silné bouřky zasáhly Česko. Domácnosti jsou bez proudu a hasiči vyjíždějí ke stovkám zásahů

Přidat na Seznam.cz

Do České republiky dorazila v sobotu večer bouřková vlna, která se k nám přihnala z Bavorska a nejprve zasáhla jižní část republiky. Největší problémy byly hlášeny na Českobudějovicku, kde zůstalo bez elektřiny mnoho domácností a popadané stromy a déšť zastavily provoz na řadě tratí.

235 technických pomocí aktuálně řešíme v souvislosti s bouřkami. Nejvíce v Jihočeském kraji a na Vysočině. Převážně se jedná o odstraňování popadaných stromů a čerpání vody, uvádí Hasiči na svých stránkách X. (dříve Twitter)

Kvůli dešti či popadaným stromům jsou problémy hlášeny i z jihočeských silnic a železnice. Některé silnice v Českých Budějovicích a Českém Krumlově jsou neprůjezdné kvůli vodě, vlaky nejezdí na trasách České Budějovice – Zliv, České Budějovice – Rybník a České Budějovice – Veselí nad Lužnicí. Na autobus v Loučovicích na Českokrumlovsku spadla větev, nikdo nebyl zraněn, píše Deník.cz.

Český hydrometeorologický ústav na stránkách svých sociálních sítí pravidelně informuje o dalším postupu bouřek.

Bouře by měla přes Česko procházet severovýchodním směrem přibližně do třetí hodiny ranní, kdy se pak dostane do Polska. 

Zdroje: Deník.cz, Twitter