Šílenství a dezerce v ruských řadách. Někteří už 7 dní nic nejedli. Jiní se střílejí mezi sebou pro zábavu

Přidat na Seznam.cz

V zachyceném hovoru hovoří ruský voják se svou matkou o špatných podmínkách na Ukrajině. Popisuje dezerci i hrůzy, které způsobují ruští vojáci nejen ukrajinským občanům, ale i ve vlastních řadách. Celý hovor zachytila ukrajinská rozvědka.

„J*bou nás tady, pořád nás ostřelují,“ stěžoval si ruský voják v hovoru. Zoufalá matka ho nabádala k opatrnosti a prosila ho, ať na sebe dává pozor.

Morálka na dně

Své matce povyprávěl příběh o vojácích ze sedmé roty. Práskli svými útočnými puškami na zem před důstojníky a pěšky odešli do města Valuyiki. Upřednostnili vojenský soud před válkou. Na jejich dlouhé cestě sedm dní nejedli.

„Nevím, co vám mám říct, chlapi, ale bože chraň, aby vás vaši vlastní vojáci nezabili!“ řekl voják z odposlechu utrmáceným dezertérům.

Náhodné násilí

Muž popisoval také příhodu, kdy se nějací muži vraceli z obchodu, zastavili se, aby si s dalšími muži zakouřili a poklábosili. Pak ušli 200 metrů a ti samí muži, se kterými před chvílí kouřili a klábosili, je střelili do zad.

Podle vojáka to byli Moskvané. „Přišli sem jako zasr*ní borci. Chovali se jako největší frajeři. Pak se ožrali a začali střílet. Nevím, jestli mám utíkat před našimi, nebo před nepřáteli,“ stěžoval si voják.

Je nutné poznamenat, že žádnou z událostí nelze ověřit z nezávislých zdrojů. Jde o odposlechy zachycené ukrajinskou rozvědkou a celé video sdílel a přeložil válečný zpravodaj Dmitri z WarTranslated.

Zdroje: Ukrajinská rozvědka, Dmitri (WarTranslated)